Elif Hazal Akpınar, Uzman Klinik Psikolog

Elif Hazal Akpınar

Uzman Klinik Psikolog

RANDEVU AL

Seans

1048

Danışan

347

Derece

5,0
Merhabalar,

Ben Uzman Klinik Psikolog Elif Hazal Akpınar.

Haliç Üniversitesi Psikoloji ve Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Bölümlerini Yüksek Onur Derecesi ile bitirdim.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Balıklı Rum Hastanesi ve Fransız Lape Hastanesi'nde stajyer psikolog olarak çeşitli psikopatolojik vaka çalışmalarına katıldım.

Eğitim sürecim boyunca, Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Stajyer Klinik Psikolog olarak görev aldım. Otizmli Çocuklar İçin Davranışsal Eğitim Programı’na (OÇİDEP) bağlı olarak yaklaşık 1 yıl boyunca özel eğitime ihtiyacı olan çocuklara birebir yoğun davranışsal eğitim modülleme seanslarına girdim. Aynı zamanda yaklaşık 1 ay boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına, belirli konular kapsamında verilen eğitimlerde eğitmen psikolog olarak görev aldım.

“Üniversite Öğrencilerinin Rastgele Cinsel Yaşantıları ile Bağlanma Stilleri ve Yalnızlık Algısı Düzeyleri Arasındaki İlişkinin Araştırılması” başlıklı tezimle tek gecelik ilişkiler ve diğer sözü geçen değişkenler arasındaki ilişkileri araştırarak uzmanlığımı aldım.

Aktif olarak; Bilişsel Davranışçı Terapi, Evlilik ve Çift Terapisi, Boşanma Danışmanlığı, Cinsel Terapi, İlişki Danışmanlığı, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Ebeveyn Danışmanlığı ve Aldatma Terapisi üzerine çalışmaktayım.

Bunlara ek olarak; Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Erteleme Davranışı ile Başa Çıkma, Öfke Kontrolü, Travma ve İlişkili Bozuklukların Tedavisi, Affetme, Sosyal Fobi, Bağlanma Problemleri, Bireysel Yetişkin Psikoterapisi ve üyesi olduğum Türk Psikologlar Derneği onaylı çocuklar için Denver II Gelişimsel Tarama Testi, WISC 4 ve diğer projektif testlerin uygulayıcılığını yapıyorum.Tüm sürece ilişkin psikoterapi süpervizyonum vardır.

Saygı ve sevgilerimle...

UZMANLIK ALANLARI

 • Evlilik ve Çift Terapisi
 • Boşanma Adaptasyonu ve Terapisi
 • Aile İçi İletişim Problemleri
 • Cinsel Terapi
 • Vajinismus
 • Prematür Ejakülasyon
 • Retarde Ejakülasyon
 • Erektil Disfonksiyon
 • Cinsel Yönelim
 • Evlilik Öncesi Danışmanlık
 • İlişki Problemleri
 • Aldatma/Aldatılma
 • Bağlanma Problemleri
 • Stresle Başa Çıkma
 • Ebeveyn Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Depresyon
 • Kaygı Bozuklukları
 • Fobiler
 • Erteleme Davranışı ile Başa Çıkma
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Sosyal Fobi
 • Travma ve İlişkili Bozukluklar
 • Öfke Kontrolü
 • Değersizlik Duygusu ile Başa Çıkma
 • Mükemmelliyetçilik
 • Bireysel Yetişkin Terapisi

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2017-2019 / Tezli Yüksek Lisans Programı / Haliç Üniversitesi / Klinik Psikoloji/ Yüksek Onur Derecesi
 • 2013-2017 / Lisans / Haliç Üniversitesi / Psikoloji/ Yüksek Onur Derecesi

SERTİFİKALAR

 • 2017/2018 Haliç Üniversitesi - Bilişsel Davranışçı Terapi Klinik Psikoloji
 • 2016 Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji YL Programı - Travma ve İlişkili Bozuklukların Bilişsel Davranışçı Terapi ile Tedavisi -
 • 2015 Haliç Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı - Aşkın Fiziği ve Ayrılıklarda Travma -
 • 2020 Türk Psikologlar Derneği - WISC- IV -
 • 2017/2018 Haliç Üniversitesi - Psikoterapi Süpervizyonu Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı
 • 2018 CİTEB - Evlilik ve Çift Terapisi -
 • 2018 CİTEB - Boşanma Terapisi -
 • 2019 Türk Psikologlar Derneği - Denver II Gelişimsel Tarama Testi -
 • 2018 CİTEB - Cinsel Terapi -

Elif Hazal Akpınar

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

159,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

159,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

159,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Elif Hanım' dan danışmanlık almak bu dönemler bana en iyi gelen şeylerden biri oldu. Canla başla beni dinlemesi, benimle ve anlattığım olaylarla ilgili yaptığı tespitler, bana kazandırdığı bakış açıları ve önerileri o kadar kıymetli ki. Çok fayda görüyorum. İşini çok severek yapıyor ve çok emek veriyor. Bunu çok rahat anlıyorsunuz. Sizin gibi danışmanlara çok ihtiyacımız var. Herşey için teşekkürler

Hazal Hanim muhtesem profesyonellikte ve samimiyette bir psikolog. Uzun zamandir kendisiyle stres yonetimi uzerine calisiyoruz, her seansta asiri mutlu ve yeni bilgiler ogrenmis bir sekilde ayriliyorum yanindan.

Elif Hanıma ne kadar teşekkür etsem az. En sıkıntılı ve en bunalmış hissettiğim zamanlarımda kendisiyle görüşmeye başladım. Kendime inanmadığım zamanlarda dahi bana sıkıntılarımı aşmam konusunda yardımcı oldu olmaya da devam ediyor. Olaylara yaklaşımıyla ve çözümlemeleriyle hayatımı yeniden şekillendirebilmem için bana umut oldu. Her şey için teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Her şeyin en güzeli sizinle olsun.

Hazal hanıma tekrar çok çok teşekkür ediyorum. Bu benim 5. seans oldu ve bu zor süreçten geçmek için çok değerli çok büyük bir yardımcı oluyor bana. İyi ki varsınız !!

Muhtesem.cok tesekkur ederim.

Gayet güzel bir görüşmeydi. Hazal hanıma destekleri için teşekkür ediyorum.

Çok teşekkür ederim. En sıkıntılı zamanımda bana destek oldunuz. Başarılar dilerim.

Hazal hanım, samimi bir seansı yaratıyor. Sakin konuştuğu ve sabırlı dinlediği için insana açmak konusunda hakikaten yardımcı oluyor. Ayrıca insana çok sempatik geliyor. Sabırlı analiz ediyor ve ilk aşama için pozitif tavsiyeler veriyor. Kendisine çok teşekkür ederim!

Kendisine çok teşekkür ederim. İlk seansta bile içimi rahatlattı. Muhtemelen devam edeceğim.

Çok güzel geçti tekrar görüşmek isterim

Hayatımın en zor dönemini daha kolay atlatmamı sağlayan, hayatımın her döneminde danışanı olmak istediğim psikoloğum. Seansların tüm faydaları bir yana en çok sizi gerçekten samimi bir şekilde dinleyen biri olması Hazal Hanım'ı özel kılıyor.

ilk görüşmemizden sonra bile hayatımda o kadar çok şey değişti ki.. Hem konuştuğumda tam anlamıyla anlaşıldığımı hissediyorum hem de iki görüşme arasında desteğinizi hissediyorum. süreç sandığımdan çok daha aydınlatıcı ve verimli geçiyor.. her şey için teşekkür ederim

Hazal hanımla olan görüşmelerimiz uzun zamandır devam ediyor. İlk olarak ilişkimdeki problemlerle ilgili görüşmek istemiştim. Görüşmelerimizin çoğu ilişkimle ilgili olsa da hayatımın diğer kısımlarında da destek vermeye devam ediyor. Bu süreçteki destekleri benim için gerçekten değerli. Kendisi oldukça ilgili ve olaylara çözüm odaklı yaklaşan birisi. İyi ki kendisini tanıdım ve desteğini aldım diye düşünüyorum. Buradan tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum :)

çok iyi geçti, Elif Hanım çok dikkatli, yaklaşımları çok yerinde, verimli bir görüşme oldu.. uzmanlığını hissettiriyor, yardımcı oluyor, tekrar görüşmek isteyeceğim, kendisine tekrar teşekkür ederim.

Herşey için çok çok teşekkür ediyorum ❤️En yakın zaman da tekrar görüşmek üzere

Harikaydı çok memnun kaldım

Bir insan bir insana ancak bu kadar dokunabılır, yaralarını sarar, mutlu olabılmesı için tum enerjısını karşısındakıne sarfedebılır..Senın varlığın bile bana enerjı verırken her terapımız hayata tutunmama sebeb oldu..Sen hep var ol Elıf hocam..Seni çok sevıyorum…

Gerçekten o kadar harika bir insansınız ki insan sizi görünce bile kendine geliyor. Verdiğiniz örnekler, olaylara bakış açınız, söyledikleriniz beni yaşadığım olaylarla yüzleştirip daha gerçekçi bakmamı ve iyileşmemi sağlıyor. İyi ki sizle tanıştım hayatımın dönüm noktasında yaşadığım bu olayı daha çabuk atlattım.

O kadar mükkemmel ötesi bir insansınız ki sizi kelimelerlede ifade edemicem belki çok memnun kaldım iyi ki de siz🙏

tanıştığıma gerçekten memnun olduğum ve işini çok iyi yaptığını düşündüğüm bir psikolog.. her şey için çok teşekkür ederim. Sonraki seanslarda görüşmek dileğiyle..

Her görüşmede daha da pozitif bir etki alıyorum. Emekleriniz için teşekkür ederim

Çok harika bir uzman,yargılamadan dinliyor ve çözüme götürüyor

Her seansta bana kattıkları o kadar fazla ki. Kendimi her seferinde daha dinlenmiş bir sekilde ayrılırken buluyorum. Mutlaka ama mutlaka iyi hissettiğiniz bir danisanla görüşmek her şey icin cozum olacaktır.

Çok naif ve anlayışlı birisi, başarılarının devamını diliyorum..

teşekkürler gayet verimli bir seanstı

Hazal Hanımın yardımlarını bir "Deniz Feneri" olarak nitelendirebiliriz...

Çok iyi geldi

İyi ki sizinle konuşmuşum. Beni çok iyi anladığınızı ve bir şeyleri değiştirmek için doğru yolda ilerlediğimizi hissediyorum.

Çok keyifli ve verimli görüşme oldu çok teşekkür ediyorum 🙏

O kadar güzel bir enerjiniz var ki her seferinde iyi ki yollarımız kesişti diyorum. Her seans sonrası beni kendime getiriyorsunuz, kendimle ilgili yıllardır farkına varamadığım şeyleri fark etmemi sağlıyorsunuz. Hayatımla ilgili yaşadığım bu büyük sınavda her anlamda bana çok güzel destek oldunuz ve yol gösterdiniz. Sonsuz teşekkürler...

güzeldi

Çok güzel ve samimi bir sohbetti

Çok güzel geçti çok teşekkür ederim Hazal hanıma

Çok iyiydi çok iyi geldi teşekkürler 🥰

Çok mantıklı

Yıllardır psikolojik tedavi gören biri olarak yaşının genç oluşu ve buna bağlı olarak deneyimsiz olduğunu düşünerek çok tedirgin ve şüpheli olarak girdiğim ilk seanstan yüzümde tebessüm gözlerimde mutluluk gözyaşısı ve yüreğimde kendısıyle ilgili hissettiklerimden dolayı mahcubıyetle ayrıldım..Siz benim bir anda dostum, kendımı bulma sebebim,psikoloğum ve mutluluğum oldunuz..Sızınle her geçirceğim seansı iple çeker oldum..Siz benim iyikim oldunuz..Biliyorum ki size gelen herkesinde iyikisi hep o

Dördüncü görüşmeydi ve ben gerçekten hayatta en çok yaşamaktan korktuğum şeyi yaşayan bir kadın olarak Hazal Hanım sayesinde bugünkü seansta hüngür hüngür ağlamak yerine gülümseyebildim... Size ne kadar teşekkür etsem azdır...

Çok etkili.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten görüşmemiz benim için çok önemli ve faydalı olacağını düşünüyorum:)

Çok iyi cıvıl cıvıl pozitif ve gerçekci:))

terapi öncesi ve sonrasında arasında gerçekten uçurum var o kadar iyi geliyor ki sizinle konuşmak. Yıllardır sizi tanıyor gibiyim.

Bu ikinci görüşmemizdi. İlk görüşmede bile kendimi o kadar rahatlamış ve iyi hissettim ki gerçekten tarifi zor. İyi geleceğini düşünüyordum ama bu kadarını beklemiyordum. Kendime itiraf etmekte bile zorlandığım şeyleri Hazal Hanım'ın içtenliği ve enerjisi sayesinde dillendirebildim. Kendime yaptığım en iyi şeylerden biri Hazal Hanım'ı bulmak oldu gerçekten.

başarılı..

Kişinin kendi içindeki cevheri çıkarmasında ışık tutuyor ve bir sonraki seansı her seferinde sabırsızlıkla bekliyorum. İnsana değer veren, kişinin kendi içindeki gücü ortaya çıkarmasa yardımcı olan, gerçekçi yaklaşım sağlayan bir uzman :)

Güzel

İlk görüşmemdi .Çok çok teşekkür ederim .tekrar görüşmek isterim mutlaka .

Elif Hanımla ilk görüşmem olmasına rağmen çok faydalı oldu. Gerçekten ilgilisi ve bilgisiyle bana yardımcı oldu. Ondan yardım almaya devam edeceğim. İlginiz için çok teşekkürler Elif Hanım💛😍

Benim için hem profesyonelliğini koruyup hem de 'gerçekten' dinleyebilen biriyle bu süreci götürmek çok önemliydi. Böylece samimi bir şekilde kendimi açabilecektim, güvenebilecektim. Hazal hanım bu dengeyi çok doğal bir şekilde kuruyor. Bana yardımcı olmak için uyguladığı yöntemlerin işe yaradığını fark ettikçe doğru yolda olduğumu anlıyorum. Çok teşekkürler..

Güleryüzlüi anlayışlı farklı bakışaçılarına sahip :)

Faydalı bir ilk terapi tecrübesi.

Güzel ve başarılı geçti çok memnun kaldım

Hazal Hanım gerçekten alanında uzman bir psikolog ve bunu terapide hissettiriyor. Bana kendimi çok iyi hissettirdi ve hedeflerim konusunda yol almama yardımcı oldu. Kendisine teşekkürlerimi sunarım.

Harikaydı teşekkür ediyorum

Uygun bir enerji yakaladığımı düşünüyorum :) iyiki varsınız

İyi ki var

Ani bir duygu patlaması yaşarken bu duruma yine kendim girdiğimi farketmeme neden olduğu için teşekkür ederim.

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?